Natječaj za upis učenika u I. razred srednje škole za školsku godinu 2017./2018.
Autor: Zoran Kovač, 19. 6. 2017.

Temeljem točke XV. Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. (Narodne novine br. 48/17.), Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci objavljuje,

za upis učenika u I. razred srednje škole za školsku godinu 2017./2018.

U školskoj godini 2017./2018. Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci upisuje:

Naziv  programa

Traja
-nje

Broj odjela

Broj uče-
nika

Predmeti važni za upis Natjecanja iz znanja koja se vrednuju pri upisu Zdravstveni zahtjevi zanimanja Dokumenti potrebni za upis
Opća gimnazija 4 g. 2 48 Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija Uredno kognitivno funkcioniranje Upisnica
Prirodoslovno-matematička gimnazija 4 g. 1 24 Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija Uredno kognitivno funkcioniranje Upisnica

U oba programa uče se engleski ili njemački jezik kao prvi strani jezik, te engleski, njemački ili francuski jezik kao drugi strani jezik.

Kandidat koji u osnovnoj školi nije učio određeni strani jezik (engleski ili njemački) najmanje 4 godine može prilikom prijave programa obrazovanja odabrati učenje toga stranog jezika kao prvog stranog jezika uz uvjet da je na provjeri znanja utvrđena mogućnost učenja toga stranog jezika kao prvog stranog jezika. Provjera znanja stranog jezika održati će se u ljetnom upisnom roku u ponedjeljak, 3.7.2017. u 9 sati, a u jesenskom upisnom roku u srijedu, 23.8.2017. u 9 sati.

Učenici će se prijavljivati za upis i upisivati u I. razred srednje škole u ljetnom i jesenskom upisnom roku.

a) Ljetni upisni rok

Početak prijave programa 26.6.2017.
Provođenje dodatnih ispita 3.7.2017.
Objava konačnih ljestvica poretka 13.7.2017.
Dostava dokumenata potrebnih za upsi u I. razred 13.-19.7.2017.
Objava slobodnih mjesta za jesenski rok 11.8.2017.

b) Jesenski upisni rok

Početak prijave obrazovnih programa 21.8.2017.
Provođenje dodatnih ispota 23.8.2017.
Objava konačnih ljestvica poretka 31.8.2017.
Dostava dokumenata potrebnih za upsi u I. razred 1.9.2017.
Objava slobodnih upisnih mjesta nakon jesenskog roka 2.9.2017.

Upisi se provode sukladno Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (NN br. 49/15 i 47/17) i Odluci o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. (NN br. 48/17).

Tekst natječaja priložen je kao dokument u pdf formatu.

Sličnosti i razlike u programu opće i prirodoslovno-matematičke gimnazije možete pogledati ovdje...

Priloženi dokumenti:
Natjecaj_za_upis_u_1._razred_srednje_skole.pdf (110.99 KB)