Sudjelovanje učenika naše gimnazije na 4. Festivalu matematike Varaždinske županije
Autor: Ratko Višak, 9. 4. 2018.

Prošloga tjedna učenici matematičke grupe prvi su puta sudjelovali na nekom ekipnom natjecanju iz matematike.  To je natjecanje održano 5. travnja u sklopu 4. Festivala matematike Varaždinske županije, a odabrano je s obzirom na kvalitetu i broj ekipa koje sudjeluju na njemu. Više o festivalu možete pročitati na http://www.civz.hr/centar-izvrsnosti-iz-matematike/festival-matematike/.

Na natjecanju smo imali dvije ekipe: Stric i Tetec. Svaka ekipa na natjecanju sastavljena je od četiri učenika koji zajedno rješavaju zadatke. Članovi ekipe Tetec bili su:  Mateja Golec, Mateo Kovačić, Marin Meštrović i Domagoj Vlahek, a ekipe Stric:  Marta Hajduković , Filip Trbuha, Luka Meštrović i Dejan Marinović. Od 32 ekipe ekipa Stric zauzela je 7. mjesto,  dok je ekipa Tetec  osvojila  3. mjesto za koje je na pobjedničkom postolju dobila pehar i nagrade za čalnove ekipe.

Prije ekipnog dijela natjecanja održano je pojedinačno natjecanje na kojemu su naši učenici osvojili dvije medalje: Mateo Kovačić u konkurenciji drugih razreda osvojio je srebrnu medalju, a Marin Meštrović u konkurenciji trećih razreda brončanu.

Kako naša škola nije imala novaca s kojima bi platila kotizaciju  i prijevoz  pomoć smo potražili  u našoj zajednici.  Prijevoz nam je omogućila Udruga osoba s invaliditetom Križevci,  svi se zajedno zahvaljujemo, ne samo zbog prijevoza nego i ljubaznosti, osobama koje rade u udruzi, a posebno predsjedniku udruge gospodinu Petru Gatariću i vozaču gospodinu Ratku Sokaču.

Također se zahvaljujemo Caffe baru Zeko koji nam je uplatio kotizaciju za nastup na natjecanju.