Razmjena iskustava volontiranja naših i karlovačkih učenika
Autor: Zoran Kovač, 22. 9. 2018.

Učenici naše škole bili su na dvodnevnoj razmjeni iskustava volontiranja 21. i 22. rujna 2018. u Toplicama Lešće. Program je organiziralo Gradsko društvo Crvenog Križa Križevci s kojim naša škola surađuje na projektu „Budi heroj - volontiraj“. Među našim učenicima bili su članovi biološke grupe te članovi ekipe prve pomoći, zajedno sa svojim mentoricama profesoricama Gordanom Pintarić-Kovač, Jelkicom Štironjom i Anom Hleb.

Članovi biološke grupe koji surađuju s križevačkim Klubom dijabetičara (Ena Belani, Dorian Dubravec, Ivan Kozumplik, Leona Ostojić, Tara Pavlinušić Dominković, Dora Rebić, Rea Vrhovec, Laura Vukelja) i članovi ekipe prve pomoći (Adela Balić, Magdalena Drljačić, Martin Hrg, Marta Koprić, Leonarda Ljutić, Lucija Mušlek, Katarina Srbljinović, Tena Vurnek, Magdalena Zidarić) posjetili su Klub mladih Gradskoga društva Crvenoga križa Karlovac. Sudjelovali su na edukativnim predavanjima i radionicama u cilju razvijanja kreativnosti i promoviranja volonterstva. Za svoju uspješnu suradnju tijekom prošle godine s Gradskim društvom Crvenog križa Križevci nagrađeni su kupanjem i posjetom Aquatici - slatkovodnom akvariju u Karlovcu.

Dora Rebić, 4. c