Nacionalni Festival tehničke kulture održan u Križevcima
Autor: Zoran Kovač, 26. 10. 2018.

U petak 26. listopada 2018. učenici 1.a, 1.b i 4.c razreda s nastavnicima Zoranom Kovačem i Milanom Đurićem posjetili su Festival tehničke kulture koji se ove godine održao u Križevcima. Na toj središnjoj manifestaciji tehničke kulture u Republici Hrvatskoj učenici su imali priliku sudjelovati u raznim aktivnostima iz različitih područja tehničke kulture, a naš profesor Zoran Kovač bio je i jedan od edukatora na festivalu.

Festival se svake godine održava u drugoj županiji pa se tako ove godine održao u našoj, u sportskoj dvorani Osnovne škole „Ljudevita Modeca“ Križevci. Cilj festivala  je popularizacija tehničke kulture i smanjivanje regionalnih nejednakosti provedbom programa tehničke kulture, čime se djecu i mlade potiče na uključenje u programe tehničke kulture na lokalnoj i nacionalnoj razini.

Naši su učenici u sklopu Festivala sudjelovali u informatičkim radionicama, filmskom kvizu i drugim tehničkim aktivnostima, a za uspostavljanje prve radio-amaterske CB-veze dobili su i diplome.