Učenici pogledali recital „Grad“ posvećen Vukovaru
Autor: Zoran Kovač, 6. 11. 2018.

Učenici pet razrednih odjela naše škole 6. studenoga 2018. u Hrvatskom su domu, u pratnji svojih nastavnika, pogledali glazbeno-pjesnički recital „Grad“ posvećen Vukovaru. Dramski umjetnik Rene Medvešek i glazbenik Čedo Antolić, čitajući priče vukovarskog novinara Siniše Glavaševića i svirajući prikladnu glazbu, potaknuli su učenike na razmišljanje o vrijednosti svakoga ljudskoga života.

Recital se održao u sklopu Dana otvorenih vrata Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti čiji se Zavod za znanstveno-istraživački i umjetnički rad Koprivničko-križevačke županije nalazi u Križevcima. Voditelj Zavoda je nastavnik povijesti naše škole, dr. Ivan Peklić koji je kao organizator ovog događanja prije početka recitala pozdravio brojne učenike i ostalu prisutnu publiku.

Tekstove Siniše Glavaševića, koji nam je ostavio brojne zapise o Vukovaru i životu u njemu i prije no što ga je uništio rat, vjerno je interpretirao glumac Rene Medvešek.  Prije početka recitala on je ispričao učenicima da su ti tekstovi nastali u ratnom vihoru, a autor ih je samo nekoliko dana prije vlastite pogibije telefaksom poslao u Zagreb pa su zato i sačuvani.

Glazbenik Čedo Antolić upotpunio je recital pjevajući pjesme dirljivoga teksta te svirajući gitaru. Potaknuti ozbiljnom i sjetnom atmosferom tekstova nastalih u ratu, a koji slave život, učenici su bili vrlo dirnuti.

Lucija Premelč, 1.b
Suzana Knežević, prof.