Učenici 2. b razreda prisustvovali otvorenju Godine Katedralnog zbora Križevci
Autor: Marina Vidović Krušić, 22. 2. 2019.

Povodom desete godišnjice postojanja, 22. veljače 2019. u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice otvorena je Godina Katedralnog zbora Križevci. U pratnji Jelene Miklečić, profesorice hrvatskoga jezika, učenici 2. b razreda prisustvovali su otvorenju koje je započelo uz pjevani Moleben Presvetoj Bogorodici.

Moleben su predvodili biskup Nikola Kekić i velečasni Mihajlo Simunović uz pjevanje Katedralnog pjevačkog zbora. Otvorenje Godine završilo je projekcijom „100 fotografija za 10 godina“ i druženjem članova zbora s prisutnim gostima. Učenici su uživali u slušanju napjeva na staroslavenskom jeziku i tako upoznali dio križevačke tradicije koja se njeguje u ovom umjetničkom i vjerskom biseru našega grada, te još jednom osvijestili da su Križevci grad bogat poviješću i kulturom.

Tekst: Paulina Radaković, 2.b

Foto: krizevci.hr