Gimnazijski rendez-vous s francuskim studentima
Autor: Marina Vidović Krušić, 2. 4. 2019.

Zahvaljujući suradnji s mr. Renatom Husinec, voditeljicom programa Erasmus+ na Visokom gospodarskom učilištu u Križevcima, učenici francuskog jezika 2. su travnja 2019. u našoj školi ugostili tridesetak studenata i dvije profesorice iz Angersa, predivnog grada na rijeci Loire u Francuskoj.

Učenici naše škole koji uče francuski jezik imali su jedinstvenu priliku da se upoznaju i razgovaraju s izvornim francuskim govornicima. Proveli su ugodno poslijepodne družeći se sa studentima agronomskog smjera na Lycée de Pouillé u Angersu. Nakon što su gosti predstavili svoju obrazovnu ustanovu i grad iz kojeg dolaze, naši su im učenici postavljali pitanja te je uslijedilo neformalno druženje na francuskom, ali i engleskom jeziku. Tijekom iduće školske godine suradnju će nastaviti putem eTwinninga te time razvijati međukulturnu kompetenciju.

Tekst i fotografije: Mateja Hanžić, prof.