Naši učenici sudjelovali na Festivalu matematike u Varaždinu
Autor: Marina Vidović Krušić, 25. 4. 2019.

Učenici naše škole 25. travnja 2019. sudjelovali su na 5. Festivalu matematike, velikoj smotri matematičkog znanja, vještina, stvaralaštva, kreativnosti i inovativnosti učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske, održanom u Gospodarskoj školi Varaždin. Organizator smotre je Varaždinska županija sa Centrom izvrsnosti iz matematike, u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem učitelja/nastavnika matematike i učitelja razredne nastave Varaždinske županije.  U ekipnom dijelu ekipa „Veliko točeno“ zauzela je 3., a „Malo točeno“ 8. mjesto. Mentor učenicima je prof. Ratko Višak.

Cilj natjecanja je promocija i popularizacija matematike, poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti, kreativnosti, stvaralaštva i inovativnosti učenika. Natjecanje se sastoji od ekipnog i pojedinačnog dijela. U ekipnom dijelu natjecanja sudjelovale su 34 ekipe, a dvije ekipe naše gimnazije zauzele su pohvalna mjesta. Ekipa „Veliko točeno“, u sastavu Marin Meštrović (4. c), Luka Meštrović (4. c), Mateo Kovačić (3. c) i Marija Bilješko (1. c), zauzela je 3. mjesto, a ekipa „Malo točeno“, koju čine Tara Pavlinušić Dominković (4. c), Dominik Juršić (3. c), Dorian Kešer (2. c) i Marko Udvari (2. c), zauzela je 8. mjesto. Čestitke učenicima i mentoru, prof. Ratku Višku!

Tekst: Dominik Juršić, 3.c