Učenici drugih razreda posjetili Italiju
Autor: Suzana Knežević, 12. 5. 2019.

Učenici drugih razreda naše su škole, u pratnji profesorica Alenke Harče i Jelene Miklečić te profesora Ivana Peklića, bili 11. i 12. svibnja 2019. na dvodnevnoj ekskurziji u Italiji. Posjetili smo gradove Veronu i  Sirmione te uživali u zabavnome parku Gardaland.

Krenuli smo iz Križevaca u subotu rano ujutro i, uz kraće odmore, oko podneva stigli u prvo odredište – Veronu. Laganom šetnjom obišli smo povijesne i turističke znamenitosti grada (glavni trg, Julijina kuća, Danteov kip, veronska arena). U poslijepodnevnim satima autobus je krenuo prema gradiću Sirmione, smještenom na obali jezera Lago di Garda. Na samom ulazu u ovo turističko mjesto dočekao nas je prolaz kroz gradska vrata nekadašnje tvrđave, slijedila je šetnja uskim uličicama poput onih u našim dalmatinskim gradovima do ostataka vile rimskoga pjesnika Katula. Pogled s vrha vile koji se pruža na jezero di Garda ostavio nas je bez daha i svi smo se složili da bismo ostali uživati u miru i ljepoti ovoga ladanjskog mjesta. No, morali smo krenuti dalje, do hotela na večeru i noćenje.

Drugi dan, nakon doručka u hotelu, zaputili smo se prema glavnome cilju našeg putovanja – zabavnome parku Gardaland. Usprkos laganoj kiši, uživali smo u cjelodnevnome druženju i adrenalinskim atrakcijama zabavnoga parka. Umorni, ali sretni što smo bili djelić ovog najzabavnijega mjesta u Italiji, vratili smo se kući prepuni lijepih uspomena.

Jelena Miklečić, prof.