Sudjelovali smo na tribini povodom Svjetskog dana šećerne bolesti
Autor: Gordana Pintarić-Kovač, 12. 11. 2019.

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Križevci i Kluba dijabetičara Križevci povodom Svjetskog dana šećerne bolesti u utorak, 12.11.2019. u prostoru Turističke zajednice Grada Križevaca održana je tribina o šećernoj bolesti.

Prvo predavanje pod nazivom Svjetski dan dijabetesa održala je dr. Ines Kunšten Butković. U drugom izlaganju pod nazivom Prehranom i tjelovježbom do bolje regulacije šećerne bolesti govorile su  profesorice Gordana Pintarić-Kovač i Magdalena Markešić te su polaznici biološke grupe naše škole i ujedno volonteri u radu s dijabetičarima prezentirali način rada i rezultate redovite tjelovježbe članova Kluba dijabetičara.

Prezentaciju su pripremile i održale Ena Belani, Ema Katana, Leona Ostojić, Dora Sokač i Rea Vrhovec. Zainteresiranima je šećer u krvi mjerila Petra Turković, tlak Dorian Crnčić i Nino Jokić, puls Karla Šestan i Hrvoje Jembrek, a o vaganju je brigu vodio Vinko Kamenarić.

Učenike organiziraju i volontiranje vode profesorice Gordana Pintarić-Kovač i Magdalena Markešić.