Održana X. ljetna škola kemije i biologije
Autor: Gordana Pintarić-Kovač, 6. 7. 2022.

U našoj je Gimnaziji od 29. lipnja 2022. godine do 5. srpnja 2022. godine, nakon dvije godine pauze, održana X. ljetna škola kemije i biologije. Ljetnu školu je ove godine pohađalo 18 učenika od 1. do 4. razreda. U ugodnom društvu uz glazbu i opuštenu atmosferu učenici su radili pokuse i zadatke problemskog tipa.

detalj s ljetne škole biologije i kemijeUčenici su povezivali teorijsko znanje i praktičan rad na odabranim primjerima biljnih i životinjskih vrsta (Clogmia albipunctata, Loligo vulgaris, Achillea millefollium), uvježbavali su tehnike rada u kemijskom laboratoriju (rad s propipetom, dobivanje natrijevog karbonata iz natrijevog hidrogenkarbonata, dobivanje i dokaz vodika, kisika i ugljikovog(IV) oksida te svojstva djelatnih tvari u aspirinu…)

detalj s ljetne škole biologije i kemijeUčenici polaznici – Gabriela Antolković, Patricia Antolković, Mate Babić, Dora Bečirović, Lara Brlek, Ana Čondić, Ivan Devčić, Nicole Jakopic, Hana Jelinić, Lucija Komazin, Magdalena Kranjčić, Mateo Lugomer, Frane Marinković, Filip Mikinac, Marija Opsenica, Viktorija Skrba, Mihaela Šatvar i Julia Vanjhard Trušćek. Radionice je vodila Gordana Pintarić-Kovač.

detalj s ljetne škole biologije i kemije

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji na ovoj poveznici...