Izlet zaposlenika Škole do najsjevernije točke Lijepe Naše
Autor: Željka Hanžek, 7. 7. 2016.

"Međimurje, kak si lepo zeleno,

cvetićem si ti meni ograjeno!

Međimurje, kak si lepo zeleno,

cvetićem si ti meni ograjeno!"

U srijedu, 6. srpnja 2016., proputovali smo od Križevaca do najsjevernije točke Lijepe Naše, mjesto Žabnik.

U ranijim jutarnjim satima, oko 7 sati, krenuli smo preko Sudovca i Varaždina do Čakovca. U glavnom gradu Međimurske županije obišli smo tvrđavu Stari grad, prošetali smo Perivojem Zrinskih, predivnim spomenikom parkovne arhitekture. U blizini Franjevačkog samostana, nakon kraće šetnje središtem Čakovca, popili smo i prvu jutarnju kavu.

Krenuvši dalje prema Štrigovi, međimurskim seoskim putevima, posjetili smo obiteljsko gospodarstvo Štampar u Svetom Urbanu. Malo poslije podneva stigli smo i do najsjevernije točke Republike Hrvatske, Mlina na Muri u mjestu Žabnik koji je ujedno i jedini mlin na rijeci Muri.

Priroda predivna, očuvana, dobro iskorištena i nabijena visokom razinom pozitivne energije i energijom ljubavi.

Provozali smo se "Skelom" s jedne obale rijeke na drugu (koristeći snagu rijeke). Da smo prošetali oko 1,5 km s druge strane obale, ušli bismo u Sloveniju.

Izlet smo nastavili preko Železne Gore prema Toplicama Sv. Martina na Muri i uživali u blagodatima Termi, poslije ručka u restoranu Vučkovec. Oni koji su bili sramežljivi i/ili zaboravili kupaće kostime prošetali su mjestom i pričekali nas ostale uz "čašicu" razgovora i u dobrom društvu.

U Križevce smo se vratili oko 19 sati puni pozitivne energije, lijepih dojmova i žarkom željom za što skorijim ponavljanjem gradiva (ne nužno destinacije već neformalnog druženja i upoznavanja mnogobrojnim ljepotama Lijepe Naše).

Hvala kolegi Pekliću na odabiru destinacije i kolegi Tomislavu na odlično odrađenoj ulozi turističkog vodiča.

Zahvaljujem se svim sudionicima na odazivu i veselim se jeseni.

Neka nam nova školska godina 2016./2017. bude sunčana, vesela, uspješna i poticajna kao i prekrasna priroda koju smo vidjeli, mirisali, osjećali i opipali ovim jednodnevnim izletom.

Željka Hanžek, vaša sindikalna povjerenica