Tjedan cjeloživotnog učenja
Autor: Zoran Kovač, 2. 10. 2016.

Tjedan cjeloživotnog učenja akcija je čiji je cilj promicanje učenja i važnosti obrazovanja te se održava u tjednu od 26. rujna do 2. listopada. Tako je i u našoj školi u sklopu te aktivnosti 30. rujna u organizaciji biološke skupine održan mozaik predavanja namijenjen za učenike, nastavnike i sve željne učenja. Teme kratkih prezentacija su bile čičoka, nutrija i ptice.

Učenik Juraj Jokić, 4. d i učenica 1. c Andreja Bratić prezentirali su o čičoki, izrazito zdravoj biljci izvorno iz Sjeverne Amerike. Ona sadrži polisaharid inulin, koji se sastoji od fruktoze te su zbog toga gomolji biljke posebno dobri za dijabetičare. Druga tema je bila nutrija, iznimno nepoželjan glodavac koji podsjeća na mišolikog dabra, o čemu su prezentirale Ema Golubić, 1. c, Laura Vrabec, 2. c i Sofija Apari, 3. d. Treća je prezentacija pod nazivom Ptice bila svojevrstan uvod u promatranje ptica koje se odvijalo 1. i 2. listopada, a predavanje je vodio Hrvoje Pleše, učenik 3. d razreda. Tom prilikom predstavio je i društvenu igru koju je sam napravio na temu ptica. Ovo poučno predavanje završilo je kvizom, a pobjednici su bili grupa Vuge (Barbara Niemčić, Tara Pavlinušić Dominković, Andreja Šantatić, Dino Davosir i Vik Mjeda). Na kraju predavanja svi su mogli isprobati ukiseljenu čičoku koju je pripremila prof. Jelkica Štironja.

Dino Davosir, 4.c

Fotografije s događanja možete pogledati u fotogaleriji...