Obilježen 10. po redu Tjedan psihologije

Prošlog tjedna (20.-26. veljače 2017.) i naša škola se uključila u obilježavanje 10. po redu Tjedna psihologije u Hrvatskoj. Svrha obilježavanja je popularizacija psihologije kao znanosti, a to se može učiniti predavanjem, okruglim stolom, radionicom, izložbom, predstavljanjem knjiga, plakata, demonstracijom rada psihologa u praksi, tribinom na neku psihološku temu, javnim nastupima u medijima, itd.

Mi smo se odlučili na malu izložbu knjiga iz psihologije u staklenom ormariću pored školske knjižnice, i na dva predavanja koja su održale gošće predavačice.

U četvrtak, 23. veljače predavanje o shizofreniji održala je mag. psihologije, Ivona Hrg, stručna suradnica – psihologinja Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju (COOR) Križevci i su-osnivačica Udruge „Vrtuljak“ . Predavanje je bilo popraćeno kratkim video-isječcima iz filmova koji se bave temom shizofrenije, a svi ljubitelji psihologije imali su priliku saznati više o toj psihičkoj bolesti.

U petak, 24. veljače predavanje o evolucijskoj psihologiji održala je apsolventica psihologije, Ivana Kulko. Tako smo mogli saznati kako se tijekom evolucije razvijao ljudski mozak, kako je evolucija utjecala na strategije biranja partnera, koje su to poželjne osobine koje žene traže kod muškaraca, a koje muškarci traže kod žena.

Iako predavanja nisu bila praćena velikim odazivom gimnazijalaca, nekolicina hrabrih naučila je nešto novo, zabavljala se uz grickalice i opuštenu atmosferu, te imala priliku upoznati dvije mlade psihologinje i neka nova psihološka područja.

Za iduću godinu, namjera nam je izaći izvan okvira gimnazije i Tjedan psihologije obilježiti na razini grada.

Sanela Štubelj, prof. psihologije

objavio: Zoran Kovač   datum: 1. 3. 2017.

« Travanj 2017 »