« Ožujak 2024 »

Primili smo telefonski poziv s Antarktike
Autor: Zoran Kovač, 22. 12. 2017.

Trenutno traje Prva hrvatska ekspedicija na Južni pol u kojoj Davor Rostuhar hoda sam bez dostave hrane od ruba Antarktike do Južnog pola (1200 km). Tom prigodom na internetskim stranicama Kluba za ekspedicionizam i kulturu KEK svaki tjedan učenici koji prate ekspediciju rješavaju po jedan kviz na neku povezanu temu. U drugom krugu kviza na temu životinjskog svijeta Arktika i Antarktike najviše točnih odgovora imali su učenici našeg 2.c razreda koje kroz projekt vodi razrednica Jasminka Čavlović, prof.

Povodom toga u četvrtak, 14.12.2017. u 13:10 sa svog pješačenja prema Južnom polu nazvao ih je Davor Rostuhar.

Kroz desetak minuta razgovora učenici su saznali koji je motiv putovanja, koliko su trajale pripreme, koji su financijski aspekti ekspedicije, koliko je psihički i fizički naporan put, ali i zanimljivosti kako se u polarnim uvjetima održava osobna higijena, kako se pune baterije i slično.

Ovaj razgovor uz jedno „pucanje“ veze vodili tako što smo se cijeli razred nagurali u tajništvo škole jer jedino tamo imamo telefon sa spikerfonom.

Puni dojmova vratili smo se na nastavu i ovo nam je svako veliki poticaj da nastavimo aktivno sudjelovati u projektu.