« Travanj 2024 »

TEDxKriževci: INNOVATE.INCLUDE.INSPIRE
Autor: Zoran Kovač, 23. 2. 2018.

Razvojni centar i tehnološki park Križevci,
subota, 24. veljače 2018. godine, 9:30 sati

Pozivaju se učenice i učenici da se pridruže kao posjetitelji na prvom TEDxKriževci, programu lokalnih, samostalno organiziranih TED događaja, čiji je glavni cilj promicanje ideja vrijednih širenja! TEDxKriževci će se kao jednodnevni događaj održati u subotu, 24. veljače 2018. godine u Razvojnom centru i tehnološkom parku Križevci, s početkom u 9:30 sati.

Naša misija je promicanje ideja vrijednih širenja, stoga želimo Vašim učenicama i učenicima omogućiti besplatno sudjelovanje! Sve što svatko zainteresiran treba napraviti jest putem www.tedxkrizevci.com ili izravno na Entrio.hr iskoristiti sljedeći promotivni kod: FREETEDX i preuzeti svoju besplatnu ulaznicu!

Naziv prvog križevačkog TEDx događaja je INNOVATE.INCLUDE.INSPIRE (INOVIRAJ.UKLJUČI.INSPIRIRAJ). Želja nam je potaknuti inovativnost u svim sferama ljudskog djelovanja, promicati uključivost na svim razinama te inspirirati posjetitelje i publiku pričama koje će uživo, na hrvatskom jeziku, prenijeti jedanaestero govornica i govornika, iz Križevaca ali i izvan.

To su: Ana Car, s temom “Od Svete Helene do San Francisca – i natrag”, Antun Gold, s temom “Nautički put od šestara do piksela”, Boris Jokić, s temom “Od Rahmanjinova preko Rade Manojlović do Rammsteina”, Boris Kralj, s temom “Dječjom maštom napisati i naslikati uspjeh”, Marija Križić, s temom “Različito jednaki!”, Jelena Mašek, s pričom “Uvijek postoji plan”, Tihana Nemčić, pričom “Sport kao hrana za dušu”, Ottone Novosel-Franz, s pričom “Novinarstvo kao poziv i način života”, Teo Petričević, s govorom o “Pank poduzetnicima – pričom iz Čakovca”, Borna Sor, s govorom o “Satiri protiv apatije”, i Saša Živković, s govorom o “Životu umjetnosti ili kako objasniti slike mrtvom zecu”.

Program će glazbenim izvedbama upotpuniti križevački sastav Kids from the sky, Kvartet Tamburaškog orkestra Glazbene škole Alberta Štrige Križevci te kantautor Zvonimir Varga iz Zagreba.

Kako svi TEDx događaji u svijetu, tako i mi djelujemo neprofitno. Događaje osmišljava i realizira tim volontera križevačke udruge P.O.I.N.T. uz pomoć partnera. Sukladno pravilima TED-a, govornici i svi ostali izvođači na događaju ne primaju honorar za svoj nastup. Realizaciju događaja kupovinom ulaznica pomaže i publika