« Travanj 2024 »

Učenice naše škole na prijemu kod gradonačelnika povodom Dječjeg tjedna
Autor: Zoran Kovač, 1. 10. 2018.

U utorak, 2. listopada 2018. godine, Laura Vukelja i Lucija Picig, učenice 3. c razreda, bile su na prijemu osnovnoškolaca i srednjoškolaca kod gradonačelnika Križevaca Marija Rajna.

Povod je bio drugi Dječji tjedan koji se pod okriljem Društva „Naša djeca“ diljem Hrvatske obilježavao od 1. do 7. listopada.

Tijekom prijema učenici su imali priliku iznijeti svoje ideje kako grad učiniti što pristupačnijim mladima te istaknuti primijećene nedostatke u želji za što bržom promjenom. Neke od ideja bile su obnavljanje gradskoga stadiona, gimnazijske dvorane i gradskih bazena, pružanje mladima više mjesta za druženje, poput kina ili kuglane, a predložena je i pojačana prisutnost policijskih službenika po kafićima i školama radi prevencije alkoholizma i pušenja kod mladih.

Također, mladi danas sve više traže ljetne poslove kako bi zaradili džeparac pa je predloženo osnivanje učeničkoga servisa u Križevcima, a učenici su se zalagali i za sigurnije pješačke prijelaze te predložili postavljanje prometnih ogledala. Gradonačelnik je pomno slušao i zapisivao sve njihove prijedloge, a učenici se nadaju kako će se njihove želje brzo i ostvariti.

Lucija Picig, 3. c

fotografije: Zdenko Balog/prigorski.hr