« Ožujak 2024 »

Naši učenici sudjelovat će u emisiji „Ni DA ni Ne“
Autor: Marina Vidović Krušić, 28. 5. 2019.

Videom pod nazivom “Vozni red lokalnih autobusa” sedamnaestero naših gimnazijalaca, pod vodstvom profesorice Alenke Harča i profesora Zorana Kovača, prijavilo se na natječaj za sudjelovanje u HRT-ovoj debatnoj emisiji “Ni DA ni NE”. Riječ je o emisiji u kojoj učenici diskutiraju o aktualnim temama u školi i društvu, a naša je škola izabrana između 10 najboljih prijavljenih škola, čime će naši učenici imati priliku predstaviti svoju školu i iznijeti promjene koje bi željeli u njoj vidjeti.

Emisija se emitira subotom u podne na trećem programu HRT-a, a cilj je obrazovati mlade te im pomoći promijeniti stvari koje ih osobito muče, a tiču se svih nas (npr. društvene mreže i mladi, manjkavosti obrazovnog sustava, industrijski uzgoj životinja, pušenje na javnim mjestima itd.). Učenici naše gimnazije Ena Belani, Viktorija Biškup, Lovro Bošnjak, Andreja Bratić, Veronika Drljačić, Ena Ehrenberger, Mateja Golec, Ema Golubić, Lara Jurković, Leona Ostojić, Lucija Picig, Ignac Ratković, Julia Vanjhard Trušćek, Rea Vrhovec, Laura Vukelja te Lucija Zimonji govorili su o problemima javnog prijevoza i prehrane u školi te o želji za dodatnim usavršavanjem svojih znanja i vještina. To su stvari koje učenici naše škole već neko vrijeme žele poboljšati i time olakšati put do škole, boravak u njoj, ali i samo učenje. Termin samog gostovanja u emisiji još se očekuje, a ovim putem ujedno se nadamo da ćemo uspjeti promijeniti barem neke od navedenih stvari nabolje i pružiti učenicima još kvalitetnije školovanje.

Čestitke našim učenicima i mentorima!

Tekst: Ena Belani, 2.c