« Travanj 2024 »

Gimnazijalci na maturalcu uživali u ljepotama Mediterana
Autor: Suzana Knežević, 5. 6. 2019.

Učenici trećih razreda naše su gimnazije na svome maturalnom putovanju, od 13. do 20. lipnja 2019. godine, proputovali ukupno šest zemalja Europe, uz pratnju profesorica Jasminke Čavlović i Sanje Jelenak te profesora Darka Jembreka i Ivana Peklića.

Prvi su dan, uz stručno vodstvo, razgledali ljepote Rima: Baziliku sv. Ivana Lateranskog, Baziliku Santa Maria Maggiore, Koloseum, Forum Romanum i još mnogo ostalih znamenitosti. Drugi dan posjetili su najmanju državu na svijetu – Vatikan, a navečer su se ukrcali na brod u luci Civitavecchia na kojem su boravili čitavi treći dan. Nakon što su isplovili u luku Barcelona, smjestili su se u hotel u Lloret de Maru. Sljedeći dan krenuli su na vožnju do Barcelone u kojoj im se posebno svidjela La Sagrada Familia, a u večernjim satima uživali su gledajući prekrasne boje čarobnih fontana. Peti dan posjetili su zabavni park Marineland – vodeni svijet s brojnim atrakcijama, toboganima i predstavom s delfinima. Idući dan posjetili su još jednu malu europsku državu Andoru, a sedmi dan imali su mogućnost razgledavanja Figuerasa i parfumerije Fragonard u Francuskoj. Zatim, na putu prema Italiji, uživali su u ljepotama i raskoši Monaca. Posljednji dan na putu prema Križevcima, zastali su i prošetali su ulicama Milana i divili se jednoj od najpoznatijih katedrala na svijetu.

Učenici su kući stigli puni lijepih dojmova, doživljaja, novih saznanja i, naravno, neispavani od nezaboravnih izlazaka i druženja.

Andreja Bratić, 3. c