« Ožujak 2024 »

Peti ciklus noćnog čitateljskog susreta „Tulum s(l)ova“
Autor: Martina Majdak, 12. 11. 2015.

U petak, 30. listopada 2015.godine, u našoj je školi održan noćni čitateljski susret „Tulum s(l)ova“ u kojem su sudjelovali učenici prvih i drugih razreda uz tri profesorice i ravnatelja. Projekt se održava u školskim knjižnicama u cijeloj Hrvatskoj, a ove godine u njemu sudjeluju 43 školske knjižnice. Cilj ovog projekta je poticanje čitanja iz užitka i isticanje važnosti čitanja.

Ove je godine u našoj školi u projektu sudjelovalo 15 učenika pod vodstvom profesorica Martine Majdak, Sanele Starešec i Sanele Štubelj te ravnatelja, profesora Zorana Kovača,  koji su sa susretom započeli u petak nakon nastave poslijepodnevnog turnusa. Susret je započeo večerom, potom su sudionici ponovili pravila kojih se treba držati tijekom večeri te su imali kratko vrijeme za međusobno upoznavanje.

Nakon toga uslijedilo je spajanje putem Skypea s Industrijsko – obrtničkom školom Sisak u kojoj se također održavao ovaj susret. Profesorice su ukratko predstavile škole, a zatim su se učenici predstavili čitanjem izabranog ulomka, a učenici iz Siska su za križevačke gimnazijalce pripremili i kratku glazbenu točku. Nakon toga uslijedilo je ceremonijalno čitanje ulomaka ili odabranih pjesama. Učenici su u mraku sjedili na strunjačama, uz svijeće i baterijske svjetiljke, i čitali. Susret je zaključen gledanjem filma „U potrazi za Forresterom“.

Svi sudionici bili su zadovoljni susretom, saznali za puno novih knjiga koje bi mogli pročitati, upoznali nove učenike iz drugih razreda. Oni će sudjelovati i u drugome dijelu projekta – čitanje u lokalnoj zajednici. Ove godine obilježava se jubilarni, peti ciklus „Tuluma s(l)ova“ i naša škola petu godinu zaredom sudjeluje u njemu.

Matea Koren, 2.b

Dodatne fotografije sa susreta nalaze se ovdje