« Ožujak 2024 »

12 križevačkih gimnazijalaca nagrađeno na međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica"
Autor: Željka Hanžek, 2. 5. 2016.

Objavljene rang liste 10% najbolje plasiranih natjecatelja na  međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica" u kojem je sudjelovalo i 50 učenika naše Škole, 17. ožujka 2016.

Učenici su se natjecali u tri kategorije: Cadet (1.r), Junior (2. i 3. r) i Student (4. r).

Naši učenici su bili vrlo uspješni i ostvarili su zavidne rezultate koji su nagrađeni i pohvaljeni! Nagrađeno je ukupno 12 učenika u svim kategorijama.

Čestitamo:

BRUNI SAČARIĆU (student,posebna lista),

VLAHI - JOSIPU ŠTIRONJI (junior, posebna lista),

DOMAGOJU VLAHEKU (junior),

LOVRI PREMELČU (junior),

VIK MJEDI (junior),

DEJANU MARINOVIĆU (junior),

MARINU MEŠTROVIĆU (cadet),

DOMAGOJU TOMIČEVIĆU (cadet),

TARI PAVLINUŠIĆ DOMINKOVIĆ (cadet),

LUKI MEŠTROVIĆU (cadet),

ADRIANU MERGONU (cadet) i

ERICU WOLFU (cadet)

na odličnom uspjehu i ulasku u prvih 10% najboljih natjecatelja. smiley yes

No, trebalo bi ipak istaknuti kako je Domagoj Vlahek osvojio 113,75 , a Lovro Premelč 107,50  bodova od ukupnih 120.  laugh

Fotografiju svih nagrađenih učenika objavit ćemo čim poštom stignu nagrade koje ćemo uručiti našim najbolje plasiranim učenicima.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

Rezultate svih skupina možete pogledati na stranicama Hrvatskog matematičkog društva.

Izvor: www.matematika.hr