Križevački gimnazijalci na Labuđem jezeru

U petak, 24. ožujka 2017. godine, učenici 3.a, 3.b, 3.d i 1.c razreda te literarna skupina u pratnji profesorica Irene Ines Orak, Sanje Jelenak, Gordane Pintarić-Kovač, Jasminke Čavlović i Mateje Hanžić bili su u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu na baletnoj predstavi „Labuđe jezero“ Petra Iljiča Čajkovskoga.

Ova dugo iščekivana izvedba najpopularnijeg bijelog baleta u koreografiji Vladimira Malakhova premijerno je bila uprizorena 17. ožujka 2017. godine. Pratećim orkestrom ravnao je  Dian Tchobanov, za scenografiju i kostimografiju pobrinuo se Jordi Roig sa suradnikom Enriqueom Condeom, a oblikovatelj svjetla je Deni Šesnić.
        Vladimir Malakhov, svjetski proslavljen plesač koji je zaslužan za koreografiju ovoga baleta, baletnu je naobrazbu stekao u Moskvi na Državnom akademskom koreografskom učilištu u klasi Petra Pestova, jednog od najboljih ruskih baletnih pedagoga.
         Ova prekrasna priča o princu Siegfriedu koji se zaljubi u Odettu, princezu koju je zli čarobnjak Rotbart oteo i pretvorio u labudicu, a čarolija može nestati samo ako sretne čovjeka koji će joj zauvijek darovati svoje srce i svoju riječ,  koju nikada neće pregaziti,  jako se svidjela našim učenicima. Oduševila ih je jednostavna, ali vrlo dirljiva priča ispričana sjajno osmišljenim plesnim pokretima te glazbom ruskog kasno romantičarskog skladatelja Petra Iljiča Čajkovskoga. Ostali su zadivljeni lepršavom, ali u nekim dijelovima i vrlo dramatičnom glazbom čiji su ulomci mnogim učenicima bili poznati zbog lako pamtljivih melodija P. I. Čajkovskog te profinjenošću i elegancijom plesača koji su u nekim trenucima izvodili vrlo zahtjevne pokrete.

Matea Koren, 3.b

Priloženi dokumenti:
20170324_222545.jpg (3.26 MB)
20170324_222230.jpg (2.94 MB)
20170324_223016.jpg (4.61 MB)

objavio: Irena Ines Orak   datum: 25. 3. 2017.

Mobilna aplikacija za vježbanje zadataka NCVVO
Hrvatski na maturi Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje

« Lipanj 2017 »