Ovaj mjesec: 2093
« Travanj 2024 »

Prigovori na rezultate ispita državne mature, izdavanje svjedodžbi i jesenski rok
Autor: Zoran Kovač, 16. 6. 2011.

Dragi maturanti,

kao što znate svi rezultati provedenih ispita u ljetnom roku državne mature biti će objavljeni do 26.6.2011. u 23,59 sati. Nakon toga počinje teći rok za podnošenje prigovora.

Rok za podnošenje prigovora ističe 28.6.2011. u 23,59 sati. Svi prigovori biti će u neseni u NISPVU bazu podataka 29.6.2011. do 12,00 sati.

Prigovore možete podnijeti školskom ispitnom povjerenstvu 27. i 28.6.2011. od 8,00 do 13,00 sati.

Školska ispitna povjerenstva dužna su:
1. razmotriti sve pristigle prigovore, u skladu s Pravilnikom o polaganju državne mature,
2. donijeti odluku i mišljenje o opravdanosti prigovora,
3. poslati ga istoga dana Centru pisanim putem na adresu Centra,
4. ispitni koordinatori sve pristigle prigovore moraju upisati u bazu NISpVU odmah po podnošenju, a mišljenje odmah po donošenju.

Nadalje, učenici koji su polagali ispite državne mature, ali nisu položili sve obvezne predmete
mogu u jesenskome roku polagati SAMO one predmete koje nisu položili u ljetnome roku. Ne polažu ponovo sve ispite, osim ukoliko žele popraviti ocjenu.

Prijave ispita državne mature za jesenski rok traju od 11. do 20. srpnja 2011.
Učenici polaganje ispita državne mature u jesenskome roku prijavljuju na isti način kao i u ljetnome roku, putem stranice www.postani-student.hr. Obveza je koordinatora upozoriti učenike na rokove prijava ispita i pratiti u sustavu jesu li se prijavili.

Podjela svjedodžbi i potvrda o položenim ispitima državne mature obavlja se na isti način kao i prošle godine. U sustavu de biti omoguden ispis svjedodžbi, koje nakon što ih potpiše ravnatelj škole uručujete učenicima.
Škole ne mogu izdavati preslike svjedodžbi i potvrda o položenim ispitima državne mature. Ukoliko učenicima treba ovjerena preslika, moraju to učiniti kod javnoga bilježnika. Isto tako, škole ne mogu izdavati duplikate svjedodžbi i potvrda, nego ih u slučajevima gubitka, izdaje Centar, na propisani način.