« Svibanj 2024 »

Učenici naše škole sudjelovali na županijskom LiDraNu
Autor: Željka Širola, 3. 2. 2014.

Učenici naše škole sudjelovali su na ovogodišnjoj županijskoj smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola koja se održala 3. veljače u Gimnaziji Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac. Na smotri je sudjelovalo osamdesetak učenika, a od četvero predstavnika naše škole najuspješnija je bila Nera Kovač sa svojom pjesmom koja je predložena za državnu smotru.

Osim Nere Kovač (1.d) koja je sa svojom pjesmom Iskoristi dan sudjelovala u kategoriji literarnih radova, našu su školu predstavljali još Dino Davosir (1. c) u kategoriji novinarskih radova te u kategoriji samostalnih scenskih nastupa Ivan Kranjčić (1. d), i Nikolina Lacković (4. b). Njihove su mentorice profesorice Marija Milas i Suzana Knežević.

Program se održao u Domu kulture u Đurđevcu. Na početku susreta dobrodošlicu su zaželjeli ravnateljica škole domaćina Nevenka Lončar i zamjenik župana Ivan Pal naglasivši važnost održavanja ovakvih smotri učeničkog stvaralaštva. Nakon pozdrava uslijedila je izvedba dramsko-scenskih nastupa osnovnoškolaca i srednjoškolaca te nakon toga objava predloženih radova za državnu razinu. Popis pozvanih na državnu smotru, prema odluci državnog povjerenstva, bit će objavljen na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje krajem veljače. Održani su i okrugli stolovi u svakoj kategoriji na kojima su se učenici i mentori susreli sa članovima povjerenstava te čuli pohvale i kritike svojih radova i scenskih izvedbi.

Dino Davosir, 1. c