« Svibanj 2024 »

Što se sve događalo u siječnju...
Autor: Zoran Kovač, 6. 2. 2014.

Iako kratak u pogledu nastavnih dana siječanj 2014. bio je bogat događanjima u školi.

Osim nastavnika koji su sređivali „papirologiju“ i kabinete, u novu godinu su prvi radno „uletjeli“ matematičari profesora Ratka Viška, a odmah za njima i biolozi i kemičari profesorice Gordane Pintarić-Kovač i matematičari profesorice Željke Širola. Zimske praznike za dopunsku nastavu matematike iskoristili su i maturanti 4.a i 4.b razreda s profesoricom Vesnom Tomičević, a 4.b imao je i dodatnu ih hrvatskog jezika s profesoricom Sanjom Jelenak.

Početkom nastave u drugom polugodištu počela su i školska natjecanja. Prvi su svoje literarne i novinarske uratke te scenske nastupe predstavili LiDraNovci koje su pripremale profesorice Marija Milas i Suzana Knežević. Prosudbeno povjerenstvo, prvo školsko pa onda i gradsko, odabralo je radove i na županijski LiDraNo 3. veljače 2014. u Đurđevac su otputovali Dino Davosir, Nera Kovač, Filip Kranjčić i Nikolina Lacković.

Informatičari su u utorak 21.1.2014. na školskom natjecanju rješavali zadatke u dvije kategorije. Prema postignutim rezultatima na županijsko natjecanje koje će se održati 21. veljače 2014. u Kalinovcu pozvani su Mirano Tuk i Tomislav Jagodić u kategoriji Osnove informatike, a Mihael Međan u kategoriji Algoritmi – C/C++/Pascal. Mentor informatičarima je Milan Đurić.

U srijedu 22. siječnja svoje znanje učenici su mogli provjeriti na školskom natjecanju iz engleskog jezika, a već je stigao i poziv za županijsko natjecanje. U Koprivnicu će tako 26. veljače otputovati brojna ekipa: Bruno Sačarić, Paula Orešković, Ana Tkalec, Filip Novak, Eva Subotičanec, Janko Niemčić, Marin Piskač, Lucija Deković, Lucija Samobor, Ivan Katavić i Ivan Ruganec. Njihove mentorice su profesorice Željka Kržek-Novosel i Irena Ines Orak.

U četvrtak 23. siječnja 2014. održano je školsko natjecanje iz fizike. Prema ostvarenim rezultatima na županijsko natjecanje koje će se održati 27. veljače pozvani su Vlaho-Josip Štironja, Bruno Sačarić, Krunoslav Haramina i Janko Niemčić, a pripremali su ih profesori Ratko Višak i Bruno Marinković.

Dan poslije fizike održano je školsko natjecanje iz francuskog jezika za koje još ne znamo rezultate u odnosu na ostale natjecatelje u županiji.

U ponedjeljak 27. siječnja 2014. održano je školsko natjecanje iz matematike. Na županijsko natjecanje u Koprivnici 18. veljače  2014. u kategoriji prirodoslovno-matematičkih gimnazija pozvani su Tea Knapić, Vlaho-Josip Štironja, Bruno Sačarić, Emanuel Evačić, Mirano Tuk, Tomislav Jagodić, Mislav Bubnjar, Krunoslav Haramina i Janko Niemčić. Učenike je pripremao profesor Ratko Višak. U kategoriji ostalih srednjih škola su pozvani učenici iz opće gimnazije Matija Jagušić i Tomislav Vlahek. Pripremale su ih profesorice Željka Širola i Vesna Tomičević.

Natjecanja u siječnju završena su školskim natjecanjem iz latinskog jezika u utorak 28. siječnja 2014. Na županijsko natjecanje koje će se održati 25. veljače 2014. u našoj školi pozvane su ujedno i sve sudionice školskog natjecanja: Silvija Brezjan, Sabina Srbljinović, Viktorija Platnjak, Ines Radić i Martina Ćorković. Učenice je pripremao profesor Tvrtko Milunović.

U sportskom dijelu natjecanja naše stolnotenisačice bile su druge u gradu, a stolnotenisači treći. Na županijsko natjecanju u badmintonu 28. siječnja 2014. u Koprivnici i ženska i muška ekipa naše škole osvojila je drugo mjesto.

Nakon svih natjecanja našli smo vremena otići na kazališnu predstavu. U velikoj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima pogledali smo predstavu „Dječak koji je govorio Bogu“ u organizaciji koprivničkog kazališta Oberon. Uz prigodne radionice u školi i ovo je bio jedan od događaja kojim smo obilježili Dan sjećanja na holokaust.