« Svibanj 2024 »

Naša škola primila zahvalnicu UNICEf -a za sudjelovanje u međunarodnom projektu "Škole za Afriku"
Autor: Željka Širola, 3. 6. 2014.

Ne postoji riječ predaleko u situacijama kada pomažemo djeci.

Ne postoji veća radost od iskrenog osmjeha djeteta koje se igra i uči sa svojim vršnjacima.

Postoji cilj - obrazovanje dostupno svima.

Naša škola se po prvi puta ove godine uključila u humanitarno - edukativne aktivnosti UNICEF- a unutar projekta Škole za Afriku.

Kroz nekoliko edukativnih predavanja i radionica te veliku prodaju palačinki koju su organizirali naši učenici 2.a razreda sakupili smo dovoljno novca da osiguramo školovanje za godinu dana za dvoje učenika u Africi.

Čestitam učenicima 2.a na inicijativi i svom trudu i zalaganju da se projekt provede.

Vesele se sljedećoj školskoj godini jer već imaju nove ideje za nove aktivnosti.

Svake godine više od 80 000 djece uz podršku roditelja, odgajatelja, učitelja, stručnih suradnika i cijele lokalne zajednice sudjeluje u različitim projektnim aktivnostima.

Potporu prikupljanju sredstava pružaju i građani kroz pojedinačne donacije.

Na svjetskoj razini u okviru projekta Škole za Afriku do sada je prikupljeno 164 milijuna američkih dolara.

Pokretač projekta „Škole za Afriku“ Peter Krämer ovako objašnjava svoju inicijativu: Edukacija je ključ svega: ljudskog dostojanstva, boljitka, temelj razvoja demokracije.

I dalje postoje milijuni djece koja nemaju tu mogućnost. Svojim doprinosom želim promijeniti i njihove živote. zajedno možemo napraviti razliku koja znači život za njih i njihove obitelji...

koordinatorica projekta: Željka Širola, prof.