« Svibanj 2024 »

Gimnazijalci u vrtiću!
Autor: Zoran Kovač, 4. 7. 2014.

Trinaestero je gimnazijalaca 2. srpnja 2014. posjetilo Dječji vrtić „Zraka sunca“ gdje su čitali priče svojim malim sugrađanima a potom im se i pridružili u igri. Riječ je o drugoj fazi nacionalnog projekta poticanja čitanja Tulum s(l)ova - čitanje u lokalnoj zajednici.

Trinaestero učenika Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkog prijavilo se za drugu fazu projekta poticanja čitanja Tulum s(l)ova – čitanje u javnosti. Danijela Bočkaj, Ana Bratić, Petra i Silvija Brezjan, Dino Davosir, Antonio Kos, Nera Kovač, Vlatka Kozarić, Nikolina Lacković, Elena Antea Ondruj, Ivana Perharić, Anja Petić i Ana Valičević prve su dane ljetnih praznika proveli s profesoricom Martinom Majdak pripremajući se za susret s malim ljudima vrtića „Zraka sunca“ koji su ih željno iščekivali. U školskoj knjižnici na čitačim probama brzo su od „običnih“ čitača gimnazijalci postali uljuđeni vuci, zaljubljeni žapci, otmjeni divovi, čarapojedci i izgubljeni majmunčići.

Mališani su pažljivo pratili priče koje su im čitali njihovi gosti.

Nakon čitanja, dok su se mali domaćini pripremali za igranje u dvorištu, ravnateljica Terezija Horvat i pedagoginja Anna Lisa Gasparini provele su nas kroz vrtić, pripadajući mu vrt, jezerce, dvoranu i dvorište i približile rad i život djelatnika vrtića i djece koja vrtić polaze. A nakon službenog obilaska – igra!! Nogomet, ljuljačke, lov povećalima na bube, klackalice, kule i torte u pijesku, mljackanje grickalica, tobogan!

Vrijeme ručka u vrtiću označilo je kraj igri. Naši divni mali i veliki domaćini darivali su nas svojim uradcima, rekli da im dođemo opet, uskoro, ako može već drugi dan! Susret smo završili na sladoledu zapisujući dojmove. Svi su se složili da je najbolji dio bio igranje s djecom i da to moramo ponoviti.

Martina Majdak, prof.

Više fotografija možete vidjeti u foto-galeriji...