« Svibanj 2024 »

Naši Gimnazijalci prikupljali dobrovoljne priloge i prodavali domaće kolače
Autor: Željka Širola, 22. 12. 2014.

Projekt "Škole za Afriku" se nastavlja.

Glavna aktivnost odvijala se 19. prosinca 2014. godine u vremenu od 9 do 13 sati na Trgu J.J. Strossmayera u Križevicma.

Cijeli 3.a razred je sudjelovao u prodaji domaćih kolača koje su pripremili njihovi roditelji i bake.

Učenici su, osim na glavnom trgu, dobrovoljne priloge prikupljali u Gimnaziji i Gospodarskoj školi Križevci.

Ukupno su prokupili 1.185,00 kuna. Cjelokupna svota je uplaćena na račun UNICEF-a.

Tim sredstvima je osigurano školovanje četvero učenika u Burkini Faso za cijelu nastavnu godinu (knjige, bilježnice, materijali, školske uniforme i troškovi poučavanja).

Učenici se zahvaljuju svima na potpori i zalaganju majki i baka koje su spekle izvrsne kolače.

Zahvaljuju se i Odjelu za javnu nabavu grada Križevaca koji je omogućio korištenje javnih površina grada za održavanje same aktivnosti te Komunalnom poduzeću Križevci na osiguranom štandu kojeg su nam dovezli na trg.

Pokretač projekta „Škole za Afriku“ Peter Krämer ovako objašnjava svoju inicijativu: Edukacija je ključ svega: ljudskog dostojanstva, boljitka, temelj razvoja demokracije.

I dalje postoje milijuni djece koja nemaju tu mogućnost. Svojim doprinosom želim promijeniti i njihove živote. zajedno možemo napraviti razliku koja znači život za njih i njihove obitelji...

Željka Širola, prof.