29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Naši košarkaši idu na državno natjecanje u Poreč
Autor: Zoran Kovač, 12. 3. 2015.

U četvrtak, 12. ožujka 2015. bili smo domaćini Poluzavršnog natjecanju skupine "Sjever" u košarci za mladiće. Naši košarkaši bili su najbolji i idu na Državno prvenstvo košarkaša srednjih škola koje će se održati u Poreču. U skupini "Sjever" osim naših mladića natjecali su se još košarkaši Gimnazije Josipa Slavenskog iz Čakovca, Gimnazije Petra Preradovića iz Virovitice i ekipa Druge gimnazije Varaždin.

Borba do zadnjeg trenutka

Križevčani su s rezultatom 65:54 pobjedu izborili u dramatičnoj utakmici protiv ekipe Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec. Od početka utakmice bilo je prilično izjednačeno, malo je vodstvo preuzimala ekipa iz Križevaca, a malo Čakovčani, ali su onda u prvoj četvrtini drugog poluvremena Čakovčani poveli s 10 bodova razlike. No, zbog par laganih kontri Križevčani su u zadnjoj četvrtini preuzeli vodstvo od 5 bodova razlike što su na kraju povećali na čak 12 bodova razlike. Zahvaljujući Jukićevim tricama i nekolicini brzih napada, Križevčani su odnijeli pobjedu i time se probili na prvo mjesto. „Smatram da smo do pobjede došli zahvaljujući kolektivnoj igri i nesebičnosti u napadu“ rekao nam je kapetan križevačke ekipe Marko Jukić koji je zabio vrtoglavih 45 koševa. Ovo je finale u ovoj poluzavršnici za njega bilo uzbudljivo poput nekog akcijskog filma.

Poluzavršno natjecanje započelo je utakmicom Varaždinaca i Križevčana. Pobijedili su Križevčani s rezultatom 87:52. Drugu utakmicu igrali su gimnazijalci iz Virovitice i Čakovca. Pobjedu su izborili Čakovčani s rezultatom 75:27. U trećoj su utakmici snage odmjerili Varaždinci i Virovitičani. Ekipa iz Virovitice je i u ovoj utakmici poražena, ovaj puta s rezultatom 60:30.

Bodove za Gimnaziju Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci osvojili su: Erhatić 2, Jukić 45, Pavković 7, Biondić 7, Mergon 3, Tomas 21, Kranjčić 8, Tkalec 5, Nemec 22, Anđelić D. 7, Palijan 3, Anđelić J. 22. Trener križevačke ekipe je Ante Tomas, prof.